Alüminyum Doğrama Kasası

Genel METAL YAPILAR

Alüminyum Doğrama Kasası

Isı yalıtımlı alüminyum profil sistemleri, her bir sistemin doğru ve açıklana bilir şekilde yapılması şartı ile sistem bizlere doğru cevabı verir.

Sistemin hazırlanırken çeşitli üretim yöntemleri vardır. Bu üretim yöntemlerin de kullanılan fitil, alüminyum T kasa ve cam çıtasının her biri üretim esnasında doğrama ve sisteme doğru cevap verebilmek adına bir sıralama sistemini içerir.

Alüminyum doğada bulunan yegane malzemeler olmasına karşın istenilen sistem ve detayları vermesi için özel olarak üretilmiş kalıpla,

içerisinde çekilen büyük tesislerin üretim sistemleri ve patent sistemleri içerisinde üretilirler.

Ülkemizde bulunan sistemlerinden birisi olarak sizlere ayrı ayrı olarak bu sistemin ve gereklerinin neler olduğunu sunmak istiyoruz.

 

Kullanım alanlarında genel olarak bizler onları kesit olarak görürüz burada ki çalışmada sistemde bulunan alanların neler olduğu ve neye yaradığını ayrı ayrı görme şansımız var.

T KASA

Öncelikle isterseniz sistemin ilk malzemesi olarak T kasa yani ilk sistemi oluşturan bileşen yani kasa detayını görmenizi sağlamak istiyoruz.

www.santiyegunlugu.com
alüminyum T kasa

Bu kasa tipi standart olarak üretilen ve en çok kullanılan düz bir kasa tipidir. Bir diğer sistemde kullanılan körkasa binisi sağlaması adına kullanılan T  kasa modelleridir.

Bu modelde mutlaka körkasa kullanılır. Bir diğer sistemde bini fitilinin bulunduğu alanda ki kulağın olmadı sisteme L kasa denir.

Kasa tipleri firmaların üretimlerine göre 1.6 mm ile 2mm arasında et kalınlıklarında değişkenlik gösterirler. Bu durumda istenilen kasa tipleri şartnamelerde belirlenir ve bu duruma göre kullanılır.

İstenilirse yalıtımlı veya yalıtımsız olarak alüminyum sistemler ayrılır. Yalıtımlı sistemler ısı köprüsü oluşumunu sağlayarak ısı kayıplarının azalmasını sağlarlar. Bu sayede içeride ve dışarıda yalıtım oluşmasını sağlıyorlar.

Isı köprüsü sayesinde ısı kaybının ve dışarıdan gelen ısının kaybının azalmasını sağlarlar.

CAM ÇITASI

Cam çıtası camın alüminyum doğrama içerisinde kalmasını sağlayan basit bir alüminyum çıta sistemidir. Bu çıta camın kalınlık durumuna göre değişkenlik gösterirken tüm dünyada kullanılan sistemlerdir. Bu sistemde kullanılan çıtalarda kalınlıklarına göre de değişkenlik gösterirler.

www.santiyegunlugu.com
alüminyum doğrama ısı bariyeri

Ayrıca bu sistemler içerisinde bulunan ayrıca yalıtımı sağlaması için kullanılan fitiller olduğunu da unutmamak lazım bini fitili, dış yalıtımı sağlayan fitiller’dir.

Dış cam fitili camın hem yalıtım hem de kırılmaması için koruyucu fitil’dir.

İç cam fitili ise içeriden ve dışarıda gelecek korumayı sağlarlar. Ayrıca kanatlı sistemlerde kanat ve kasa arasında bulunan tozluk fitili de unutmamak gerekir bu sistem sayesinde sıvı ve hava olaylarının içeriye girmesini engeller. Bunun adının tozluk fitili olmasının nedeni de budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir